Idėjos virtuvei gamtoje

Idėjos virtuvei gamtoje

Virtuvė po atviru dangumi

Prie laužo, lauko virtuvėje, terasoje ar balkone, miesto parke ar pievoje prie miško – švęsti vasarą galima visur! O švęsti tikrai turime ką – juk tai vienintelis metų laikas, kai gardžiausi patiekalai gimsta ne Jūsų virtuvėje, o už jos ribų.

Ruošiantis iškylai

Svarbiausia – išsirinkti tinkamą vietą ir mielą draugiją. Kur rengti iškylą? Jaukiame skverelyje, kaimo sodyboje arba tiesiog savo namo kieme – viskas Jūsų rankose. O kai visa kita jau sustyguota, belieka pasirūpinti vaišėmis iškylos krepšyje. Jis, beje, nebūtinai turi būti pintas ar medinis – šalkrepšyje Jūsų skanėstai ilgiau išliks švieži, o medžiaginiame pirkinių krepšyje ar kuprinėje juos bus lengviau nusinešti. Taigi ką gaminsime?

Maistas žarijose

Šių metų tendencija – iš praeities sugrįžęs kepimas žarijose. Turbūt ne vienas prisimename iš pelenų ištrauktas ir noriai ragautas bulves. Tačiau tiesiai ant žarijų kepti galima ne tik jas. Žarijų karštį taip pat mėgsta įvairių rūšių marinuota mėsa, varškės sūris, cukinijos ir paprikos, o suvyniojus į foliją žarijose galima kepti praktiškai bet ką. Tad išlaisvinkite vaizduotę!

ĮDOMU!
Gaminti gamtoje galima ir visai neturint indų. Pavyzdžiui, iškepti kiaušinį patogu išskobto apelsino žievelėje, bulvėje ar svogūne – kiekvienas iš jų suteiks kiaušinienei savotiško poskonio.

Kepsninės desertai

Nors dažniausiai virš ugnies kepama mėsa ir daržovės, laužas yra labai tinkama vieta ir desertų gamybai. Saldumynų pasaulyje, be visų mėgstamų zefyrų, karščio glamonėms noriai pasiduoda ir įvairiausi vaisiai. Ant sviestu patepto didelio aliuminio folijos kvadrato išdėliokite nuo sėklyčių išskobtas kriaušes, obuolių skilteles ir pusiau perpjautas slyvas. Vaisius gausiai apibarstę cukraus pudros ir cinamono mišiniu, užlankstykite folijos kraštus ir palikite ant grotelių bent 20 minučių. Patiekite dar karštus su plakta grietinėle.
O jei labiau mėgstate bananus, pasirūpinkite folija ir grotelėmis. Įpjovę nenuluptą bananą per linkimo liniją ir pjūvio vietoje prismaigstę šokolado pytelių, virš žarijų iškepsite tikrą skanėstą. Po keliolikos minučių folijoje apskrudinkite virš atviros ugnies ir nulupę patiekite su vaniliniais ledais.

Šios savaitės akcijos

Tik
0 77
Sveriami apelsinai akcija

Sveriami apelsinai

1 kg Ir IKI EXPRESS
-25%
Glaistytiems varškės sūreliams akcija

Glaistytiems varškės sūreliams

Įvairių rūšių Ir IKI EXPRESS