Velykų stalui – natūraliai dažyti kiaušiniai

Artėjant svarbiausiai pavasario šventei – Velykoms, pradedame galvoti, kokį kiaušinių dažymo būdą ar dizainą išbandysime šiais metais. Dažnai ieškome originalių būdų, kad galėtume nustebinti artimuosius bei draugus išskirtiniais margučiais. Pastaraisias metais ypač populiaru rinktis natūralius Velykinių kiaušinių marginimo būdus. Tad siūlome Jums išmėginti ne tik dažymą svogūnų lukštais, bet ir kitus ne mažiau išmanius natūralius dažymo būdus.

 

Mėlyna spalva

8Mėlynai spalvai išgauti puikiai tinka raudonieji kopūstai. Nedidelę raudonojo kopūsto  galvą reikėtų sutarkuoti kuo smulkiau - taip išsiskirs didžiausia dalis kopūstuose esančio pigmento. Gautą masę užpilkite vandeniu ir įpilkite kelis šaukštus acto. Sudėkite kiaušinius ir viską virkite apie 15 minučių. Ryškesnę mėlyną spalvą išgausite, jei kiaušinius šiame nuovire paliksite visai nakčiai.

 

Geltona spalva

7Geltoną spalvą galite išgauti keliais natūraliais būdais. Jei namuose turite šviežių ar džiovintų čiobrelių, įberkite 4-5 šaukštus šių žolelių į 1,5 litro vandens ir užvirkite. Nuovirą atvėsinkite ir tik tuomet į jį sudėkite nevirtus kiaušinius. Viską kartu virkite dar apie penkiolika minučių. Jei čiobrelių neturite, geltonai spalvai išgauti puikiai tinka ir ciberžolė. Vieną pakelį ciberžolės miltelių sumaišykite su 1 litru vandens ir šaukštu acto. Į gautą mišinį sudėkite kiaušinius ir viską virkite 15 minučių. Taip kiaušinius nudažysite švelniai geltona spalva, tad jei norisi ryškiau – kiaušinius nuovire palikite pernakt.

 

 

Raudona spalva

9Jeigu savo Velykų stalui norite svajingų rausvų kiaušinių, naudokite burokėlius. Sutarkuokite 3-4 vidutinio dydžio burokėlius, užpilkite nedideliu kiekiu vandens ir įpilkite du šaukštus acto. Viską pavirkite 10-15 minučių. Į atvėsintą nuovirą sudėkite kiaušinius, kuriuos virkite dar 15 minučių. Spalvos intensyvumui padidinti, siūlome kiaušinius burokėlių nuovire laikyti per naktį.

 

 

Ruda spalva

10Ruda – itin dažnai gamtoje sutinkama spalva, tad įvairius rudos spalvos atspalvius išgauti gan paprasta. Tam jums puikiai tiks juodoji arbata, kava ar svogūnų lukštai. Rudai kiaušinius nudažysite, jei 10 juodosios arbatos pakelių užpilsite karštu vandeniu su šaukštu acto. Į atvėsusį nuovirą tuomet sudėkite kiaušinius taip, kad esamas skystis juos apsemtų. Kiaušinius virkite 15 minučių ir nuovire palikite visai nakčiai. Šokoladine arba tamsiai ruda spalva kiaušiniai pasidabins nuo kavos tirščių. Pusę puodelio maltos kavos sumaišykite su dviem puodeliais vandens ir šaukštu acto. Viską virkite kartu su kiaušiniais 15 minučių. Rudai-oranžinį atspalvį dažomiems kiaušiniams suteiks svogūnų lukštai. Keturis puodelius svogūnų lukštų užpilkite vandeniu ir šaukštu acto, sudėkite kiaušinius ir virkite juos 15 minčių. Vėlgi, norėdami padidinti spalvos intensyvumą, galite palikti kiaušinius nuovire visą naktį.

 

Keli patarimai

  • Dažant kiaušinius natūraliomis priemonėmis, patartina naudoti balto lukšto kiaušinius, tuomet geriausiai atsiskleis pasirinktos spalvos. Tačiau rudiems atspalviams išgauti, visgi geriau rinktis kiaušinius rudu lukštu.
  • Nepamirškite, jog margučiams galite suteikti papildomo išskirtinumo juos dekoruodami įvairiais raštais. Prieš verdant kiaušinius pasirinktame nuovire, iš visų pusių kiaušinį apdėliokite įvairiomis žolelėmis ir stipriai apsukite siūlu, kad žolelės laikytųsi. Taip apsuktą kiaušinį virkite pagal nurodytas instrukcijas. Kiaušiniui atvėsus ir jį išvyniojus – ant lukšto išvysite nuostabius raštus.
  • Ką tik iš nuoviro ištraukto kiaušinio geriausia neplauti ar kitaip nevalyti. Spalvos pigmentas į lukštą geriasi jam džiūnant, tad kol kiaušinis yra šlapias ir karštas, dažai gali greitai nusivalyti ir jūsų margutis liks tik su neryškia spalvos užuomina.

Šios savaitės akcijos

Tik
0 99
Lietuviški ilgavaisiai agurkai akcija

Lietuviški ilgavaisiai agurkai

1 vnt. Ir IKI EXPRESS
-33%
2 99 449
ŽEMAITIJOS varškė akcija

ŽEMAITIJOS varškė

1 kg, 9 % rieb.