Naujienos

2018 03 20

Pasiruošimas Velykoms – perka daug ir ieško akcijų

Tikrą pavasario pradžią ne vienam lietuviui žymi Velykų šventė, o dauguma gyventojų jai ruošiasi ne mažiau atsakingai nei Kalėdoms. Vienu svarbiausių rūpesčių tampa šventinio stalo gėrybių pirkimas. Pasak prekybininkų, didieji Velykų apsipirkimai paprastai prasideda iki didžiausios pavasario šventės likus savaitei, o daugiausiai pirkėjų sulaukiama paskutinėmis dienomis prieš šventinį sekmadienį. Tomis dienomis ženkliai išauga ne tik kiaušinių, bet ir kitų Velykų stalo produktų pardavimai.

2018 03 16

„Maisto bankas“ didina apsukas – galės pamaitinti daugiau skurstančiųjų

Praėjusių metų rudenį prekybos tinklo „Iki“ organizuotos ir plačiai nuskambėjusios socialinės akcijos „Gera kaina – Geras darbas“ metu „Maisto bankui“ surinkta daugiau kaip 300 tūkst. eurų paramos. Už gyventojų paaukotas lėšas didžiausia labdaros ir paramos  organizacija visoje šalyje didina savo veiklos apimtis ir geografiją. Be kitos, jau anksčiau už paramos lėšas įsigytos įrangos, „Maisto banką“ taip pat pasiekė trys nauji maisto transportavimui pritaikyti „Iveco“ krovininiai automobiliai su šaldymo įranga.

2018 03 12

Žuvies mėgėjų dėmesiui – kada pirkti žuvį apsimoka?

Nors tradiciškai lietuviai labiau yra laikomi mėsos mėgėjais, tačiau pastaruoju metu vis dažniau parduotuvėse renkasi įvairių rūšių žuvį. Prekybininkai pastebi, kad pastaraisiais metais ženkliai išaugusius žuvies pardavimus lemia didesnis gyventojų dėmesys sveikai gyvensenai ir mitybai. Nepaisant šios priežasties, rinkdamiesi žuvį, pirkėjai stengiasi sutaupyti ir didelį dėmesį skiria kainai ieškodami pigesnės šviežios žuvies.

2018 03 12

400 gramų daržovių ir vaisių per dieną – ar tiek suvalgo jūsų vaikas?

Daugelis mūsų žinome, kad reikia valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, tačiau vis tiek ne visuomet laikomės šios mitybos taisyklės. Ką jau kalbėti apie vaikus, kuriems dažnu atveju bandelė ar saldainis yra daug patrauklesnis pasirinkimas nei morka ar brokolis. Mitybos specialistai sako, kad pratinti vaikus valgyti daugiau vaisių ir daržovių yra pirmiausiai tėvų pareiga, tačiau naujas tyrimas parodė, kad šie ne visuomet žino, kiek iš tiesų daržovių per dieną reikėtų suvalgyti jų atžaloms ir nenumano, kad mažieji jų gauna per mažai.

2018 03 07

Dėmesio – svarbus įspėjimas apie melagingą konkursą soc. tinkle Facebook

Kovo 7 d. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė informacija, kad prekybos tinkas IKI vykdo žaidimą, kurio metu nemokamai dalina 200 eurų vertės dovanų korteles. Ši informacija yra melaginga ir niekaip nesusijusi su prekybos tinklu IKI.

2018 03 01

Šį pavasarį Lietuvos darželiuose vėl išdygs modernūs šiltnamiai

Kaip įpratinti vaikus valgyti daržoves? Prekybos tinklo IKI socialinės atsakomybės projekto „Sodinčius“ organizatoriai neabejoja, kad pirmiausia – susidraugaujant su jomis. Kovo 1 d. prasideda naujas „Sodinčiaus“ etapas, kviečiantis visus šalies darželinukus siųsti savo svajonių šiltnamio piešinio nuotrauką. Projektas, įgaunantis vis didesnį pagreitį, šiais metais Lietuvos darželiams antrą kartą dovanos dvidešimt šiltnamių.

2018 02 23

Šviežių daržovių derliaus pranašas – salotos jau pasirodė parduotuvių lentynose

Vienas ankstyviausių artėjančio pavasario pranašų – įvairių rūšių salotos jau pasirodė ant prekystalio. Nors lietuvių mėgstamiausių ir perkamiausių daržo gėrybių sąraše dažniausiai puikuojasi agurkai ir pomidorai, tačiau vis didesnę reikšmę įgauna salotos. Prekybininkų teigimu, įvairios šviežios salotos, vos atkeliavusios į parduotuves iškart sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo.

2018 02 13

Prieš šimtmetį ir dabar: 5 produktai, kurie nedingsta nuo lietuvių stalo

Lietuvai pasitinkant savo valstybingumo šimtmetį ir ruošiantis gausybei numatomų šventinių renginių, nemaža dalis gyventojų susimąsto, ką šia proga dėti ant šventinio stalo, mat susiklosčiusių kulinarinių vasario 16-osios tradicijų tiesiog nėra. Vis dėlto, simbolinė data – puiki proga atsigręžti ir pasižiūrėti, koks maistas mūsų šalyje buvo nepakeičiamas pastarąjį šimtmetį. Istorikai ir maisto ekspertai išskiria 5 produktus, kurie paskutinius šimtą metų buvo svarbiausi.

2018 02 08

Maisto pramonės revoliucija: produktai kaip švieži – net po keleto metų

Nuo senų laikų žmonės ieškojo būdų kaip kuo ilgesnį laiką išsaugoti maistą neprarandant teigiamų jo savybių. Šių paieškų rezultatas – ne tik galimybė viduržiemį paragauti dar vasarą sode skintų ir užšaldytų braškių ar pagardinti patiekalą džiovintomis prieskoninėmis žolelėmis ar daržovėmis. Vis tik maisto šaldymas, džiovinimas ar terminis apdorojimas šiandien jau nėra patys pažangiausi būdai maistui konservuoti. Maisto pramonėje vis garsiau kalbama apie revoliuciją, kurią gali sukelti produktų apdorojimas liofilizacijos būdu.

2018 01 30

Pirkėjo dilema: kaip išleisti mažiau, bet valgyti sveikai?

Daugelis žmonių vykdami apsipirkti nori išleisti kuo mažiau, tačiau, deja, tai pavyksta tikrai ne visada. Dažnai dėl didesnių nei norėtųsi išlaidų parduotuvėse kalti būna tam tikri apsipirkimo įpročiai, kurių atsikračius galima nemažai sutaupyti. Iš anksto nusprendus, kokie maisto produktai bus reikalingi savaitei, galima ne tik planuoti patiekalus, bet ir kontroliuoti išlaidas.