Užsienyje populiarūs ožkų pieno produktai kelią skinasi ir Lietuvoje

2018-09-10

Keičiasi pirkėjų požiūris

Yra žinoma, kad nuo seniausių laikų lietuviai ožkos pienu stiprindavo sveikatą bei gydydavo įvairias ligas. Ne mažiau vertingų savybių ši produkcija turi ir dabar, ypač ožkos sūris, kurio gamybos tradicijos pastaruoju metu Lietuvoje yra sėkmingai atgaivinamos.

Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, pastaruoju metu itin populiarūs tampa ožkos pieno sūriai – juos gyventojai vis dažniau renkasi ne tik įvairių švenčių ar progų metu, bet ir kasdieniam vartojimui.

„Anksčiau ožkų pieno produktus gyventojai rinkdavosi gana nedrąsiai, tačiau šiandien tokia produkcija sparčiai populiarėja. Dalis gyventojų ožkos pieno gaminius perka išskirtinai dėl skonio savybių, kurios skiriasi nuo įprasto karvių pieno produktų. Kitiems svarbiau maistinė vertė, kuri ožkų piene, mitybos ekspertų teigimu, yra didesnė. Žmonės taip pat vis labiau vertina unikalų jų skonį, ne to, pastebime, kad pamažu nuostata, jog ožkų pieno produktai yra ne tokie skanūs ar riebūs“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Ledai iš ožkų pieno – ne tik veganams

Manoma, kad ožkų pieną žmogaus organizmui yra lengviau įsisavinti, nes jo baltymai ir riebalai yra skaidomi paprasčiau. Dėl to būtent ožkų, o ne karvių, pieną ir jo gaminius dažnai rekomenduojama rinktis turintiems virškinimo sutrikimų, sergantiems ar vyresnio amžiaus žmonėms. Be to, ožkų piene yra daugiau naudingų mineralų – kalio, magnio, fosforo ir kalcio, taip pat – C ir B grupės vitaminų.

„Šiuo metu mūsų tinklo parduotuvėse pirkėjai gali įsigyti ožkų pieno bei iš jo pagaminto sviesto, devynių rūšių sūrių ir netgi ledų, kuriuos dažniau renkasi vegetarai ir veganai, tačiau perka ir kiti gurmaniško skonio išsiilgę pirkėjai. Nors populiariausi iš šių produktų yra sūriai, tačiau noriai išbandomi ir kiti minėti gaminiai. Pastebime, kad didžioji dalis gyventojų noriai karvių pieną vis dažniau iškeičia į ožkų“, – sako B. Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, lietuvių pieno produktų vartojimo įpročiams įtakos turi ir įvairių sveikatingumo idėjų ar specifinių dietų populiarėjimas. Pavyzdžiui, vis daugiau nuperkama pieno be laktozės ar augalinių pieno alternatyvų, kurias dažniausiai renkasi veganišką mitybą praktikuojantys gyventojai. Tokių gaminių pasiūlai, B. Čaikauskaitės teigimu, pastaruoju metu taip pat skiriamas didelis dėmesys.