IKI desktop logo2

Sodinčius

Sveiki atvykę ten, kur vaikai susidraugauja su daržovėmis

 

„Sodinčius“ – tai prekybos tinklo „IKI“ socialinės atsakomybės projektas, skirtas gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves. Žinias, kurios padėtų vaikams įprasti maitintis taisyklingai ir sveikai. Tikime, kad geriau pažinę ir susidraugavę su įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, Lietuvos vaikai augs sveikesni, stipresni ir žvalesni.

 

Kaip išmokyti vaiką maitintis sveikai: 5 taisyklės

Pristato: vaikų psichiatras-psichoterapeutas Linas Slušnys.

 

IKI desktop NR22

1 taisyklė

Pradėkime nuo mažų dienų. Kuo mažesnis vaikas, tuo lengviau jį įtikinti, kad vienas ar kitas dalykas jam valgyti sveika.

IKI desktop NR23

2 taisyklė

Siūlydami vaikui daržoves ar vaisius, nekalbėkite tik apie sveikatą. Stenkitės daržoves sieti su teigiamomis emocijomis.

IKI desktop NR24

3 taisyklė

Pasitelkite vaiko mėgstamus personažus. Net salotos lapas vaikui taps ypač svarbus, jei jis padės tapti tokiu stipriu kaip Betmenas ar gražia ir geraširde kaip Snieguolė.

IKI desktop NR25

4 taisyklė

Vaikui svarbus mūsų pavyzdys. Jam svarbu matyti, kad suaugusieji taip pat patys valgo daug daržovių.

IKI desktop NR26

5. taisyklė

Paaiškinkite vaikui, kad jis turi širdį, plaučius ir smegenis, kurie yra pagrindiniai jo energijos varikliai. O šiems varikliams reikia daug vitaminų ir daržovių.

 

 

Mažųjų ekskursijos į ūkius

Tam, kad vaikai į daržoves ir vaisius lėkštėje žiūrėtų palankiai, turi tinkamai juos pažinti. Todėl pakvietėme Lietuvos darželinukus apsilankyti tikruose ūkiuose, kuriuose auga šviežios daržovės ir vaisiai, tiekiami „IKI“ tinklo parduotuvėms. Ekskursijų metu vaikai galėjo iš arti pamatyti ir išgirsti tikrąją vaisių ir daržovių atsiradimo istoriją nuo pasodinimo lysvėje iki tos akimirkos, kai šie pasiekia parduotuviųl lentynas.Čia vaikai susidraugauja su daržovėmis

Kad vaikų draugystė su vaisiais bei daržovėmis būtų kuo stipresnė ir neapsunkintų tėvelių pečių, svarstant, kaip valgymą sveikai paversti kasdieniu smagiu vaikų įpročiu – parengėme edukacinę programėlę.

Peržiūrėti ar parsisiųsti programą galite žemiau. 

Peržiūrėti Atsisiųsti

Anykščių darželio „Žilvytis" kelionė į Vitalijaus Petronio obuolių ūkį

Vilniaus darželio „Smalsučiai" kelionė į Evaldo Masevičiaus žolelių ūkį


Valgau sveikai, augu linksmai

2016 12 14
Išrinkti darželiai, laimėję projekto „Sodinčius" ekskursijas į ūkius

Prekybos tinklas IKI nuoširdžiai dėkoja visiems darželiams už parodytą norą dalyvauti socialinės atsakomybės projekte „Sodinčius“ ir pamatyti tikrąjį daržovių bei vaisių kelią, apsilankant tikruose ūkiuose. 

2016 10 27
Ko reikia, kad jūsų vaikas būtų sveikas ir žvalus ištisus metus

Subalansuota mityba – raktas į fizinę vaiko sveikatą ir net jo protinius gabumus. Todėl tam, kad vaikai augtų laimingi ir sveiki, būtina užtikrinti, kad su maistu jis gautų visų jo augančiam organizmui reikalingų vitaminų. 

2016 10 20
Šalies darželinukai: Lietuvoje auga kiviai, o citrinos – saldesnės nei braškės

Lietuvoje auga ananasai ir kiviai, obuoliai prinoksta tik pavasarį, o citrinose yra daugiau cukraus nei braškėse – tuo yra įsitikinusi nemaža dalis 5-6 metų amžiaus vaikų viename bendrą šalies situaciją atspindinčių sostinės darželių. 

Sveiki desertai, kurie patiks net išrankiausiems mažyliams

Ar pažįstate nors vieną vaiką, kuris nemėgtų desertų? Mažieji dievina saldžius gardėsius ir nieko čia keisto – vaikai paprastai yra kur kas aktyvesni ir judresni nei suaugusieji, todėl jiems reikia daugiau energijos. Net ir mokslininkai teigia, kad potraukis saldumynas – neatskiriama vaikystės dalis.

Septyni įrodyti būdai, kaip pasiekti, kad vaikai valgytų daugiau daržovių

Mūsų mažieji iš tiesų gali būti labai išrankūs ir, deja, dažniausiai nuo daržovių jie tik rauko nosį. Priversti vaikus valgyti daržoves – sudėtinga užduotis, kamuojanti didžiąją dalį tėvų. 

Paprastos gudrybės, kad vaikai mielai krimstų daržoves

Tik šiek tiek fantazijos – štai ko reikia, kad pamatę daržoves lėkštėje vaikai neraukytų nosies. Atminkite, kad barniai ir pamokslavimai čia nepadės. Juolab vertimas valgyti per prievartą. Mitybos specialistai sako, kad tai pati blogiausia taktika – vaikas į tokį maistą niekada palankiai nebežiūrės.

Buvęs modelis atskleidė, kaip įpratino dukteris valgyti daržoves

„Visko būna – ir traškučių, ir šokolado, ir tortų. Tačiau mūsų namuose dominuoja sveikas maistas“, – sako mados renginių režisierė, „Pix studijos“ vadovė ir dvynių mama Eglė Žiūkaitė.

Į virtuvę – su mažuoju kulinaru: 5 valgiai, kuriuos lengvai pagaminsite drauge

Įtraukite vaikus į maisto gaminimo procesą – pataria mitybos specialistai visiems tėvams, norintiems, kad jų vaikai daug mieliau valgytų sveikus produktus. Sveikai valgantys vaikai yra energingesni, jų nuotaika stabilesnė, o rezultatai mokykloje daug geresni.

Neįtikėtinai paprastas būdas pasiekti, kad vaikai valgytų daugiau daržovių

Kaip priversti vaiką valgyti daržoves? Šis klausimas kamuoja rūpestingus tėvus visame pasaulyje. Mažųjų veidus papuošia šypsena išvydus picą ar mėsainius, o štai garinti brokoliai ar troškinti špinatai tokios reakcijos nesukelia ir dažniausiai taip pasilieka lėkštėje nė nepaliesti.

Pamėgti daržoves mažuosius skatina ūkininkai

„Ar mėgstate morkas?“, – vieno Kėdainių darželio auklėtinių klausė Virgilijaus Kuprevičiaus ūkio bendrasavininkė Ilona Kuprevičienė ir maloniai nustebo, išgirdusi atsakymą: „Labai!“ 

Jūsų vaikas nevalgo daržovių ir vaisių? 5 vaikų psichiatro patarimai

Sveikatos ir sėkmės gyvenime – savo vaikams linki visi savo atžalų gerove besirūpinantys tėvai. 

Visų tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad vaikai valgytų sveikai

Jokios prievartos ir dietų – tam, kad vaikas valgytų sveikai ir augtų laimingas, reikia visai ko kito.